cs.png, 3,2kB en.png, 4,1kB

Menu

Certifikace BEZ PESTICIDŮ

I pro letošní rok 2023 jsme získali prestižní mezinárodní certifikát, který deklaruje, že naše rajčata rozhodně neobsahují žádné zbytky pesticidů. Rajčata totiž zrají ve sklenících, kde biologickou ochranu namísto nebezpečné chemie zajišťují přirození nepřátelé škůdců.
Tato technologie se řídí standardy španělské firmy Zerya, která stojí za rozvojem bezreziduálních technologií v rámci Evropy. Certifikace má přísná kritéria a je nutné ji každoročně obhájit.

Co je ZERYA?
Jedná se o standard, který může získat pouze takový pěstitel, který prokáže, že v jeho sklizené produkci nejsou žádné zbytky pesticidů. Toto označení spotřebiteli zajišťuje čerstvou, chutnou a lokálně vypěstovanou zeleninu, jež je navíc bezpečná pro zdraví. Standard ZERYA však znamená ještě mnohem více – klade důraz na aspekty životního prostředí, udržitelnost, postupy v rámci ochrany rostlin, průběžné vzdělávání a perfektní dohledatelnosti v rámci celého produkčního a logistického procesu. Díky tomu jde o standard, který napomáhá rozvíjet trvale udržitelnou bezreziduální produkci.


Evropský standard Zerya se ujímá v Česku i na Slovensku - Karvinský a havířovský deník (denik.cz) - celý článek zde

Fotogalerie