cs.png, 3,2kB en.png, 4,1kB

Menu

Naše prosincová exkurze ve Španělsku

V prosinci jsme se vydali na skvělou exkurzi do Španělska, aby jsme se inspirovali a také i něco nového naučili. A musíme říct, že to bylo skvělé!


Velký dík patří našemu poradci Willemu van Dijkovi, který byl s námi. Jeho znalosti a zkušenosti byly pro nás cenným průvodcem.


Naše cesta byla plná zajímavých porovnání s tím, jak to děláme doma. Zatímco u nás jsou skleníky převážně ze skla, ve Španělsku jsme objevili rozmanitost použití materiálů – od fólií až po sítě. Také jsme zjistili, že vegetační období se táhne od srpna do dubna, načež následuje období odpočinku, kdy se staré rostliny odstraní a připraví půda pro nové sazenice. Zajímavý byl i způsob, jakým se v Španělsku pěstují rajčata. Na rozdíl od našich technik, kde rajčata rostou na žlabech a v kokosovém substrátu, ve Španělsku jsou rostliny přímo nasazeny v zemi. 

A samozřejmě, nemůžeme zapomenout na ochutnávku! Měli jsme šanci ochutnat různé druhy rajčat, každé s unikátní chutí a barvou. Byla to nejen pochoutka pro naše chuťové pohárky, ale i skvělá příležitost pro poznání různých odrůd.


Tato exkurze byla pro nás nejen příjemným zážitkem, ale i velkým přínosem pro naše další pěstování a inovace.

 

Fotogalerie